Жовтень… І знову Вища Народна школа м.
Олександрії розпочала навчальний процес.
148 учнів-слухачів приступили до занять 2014-2015 навчального року.
Протягом
червня-серпня було проведено удосконалення навчальної діяльності школи. За
наказом адміністративного апарату Вищої Народної школи спільно з
Навчально-методичною Радою розширено контингент навчальних дисциплін і сьогодні
бажаючі мають можливість навчатись за такими напрямками:
Ø Англійська мова
Ø Психологія спілкування
Ø Основи комп’ютерної грамотності
Ø Краєзнавство
Ø Безпека життєдіяльності людини
Ø Основи пенсійного забезпечення
Ø Декоративно-прикладне мистецтво
Ø Поезія рідної землі
Хотілося б декілька слів сказати про нові навчальні напрямки нашої школи.
На сьогоднішній день, вивчення іноземних мов стало не даниною моді, а життєвою необхідністю не тільки для молоді, але й для людей похилого віку. Саме тому в 2014-2015 навчальному році Вищої Народної школи м. Олександрії міської централізованої бібліотечної системи створено новий навчальний напрямок «Англійська мова», керівником якого є Гармаш Ірина Віталіївна (вчитель англійської мови).
Звичайно, не менш важливою проблемою сучасного суспільства є вміння спілкуватись. Спілкування важливе для кожного. Нас супроводжують розмови з різноманітними людьми — розмови особисті, дружні, ділові та розмови із пересічними перехожими. Досить часто у відносинах нам не вистачає елементарної культури спілкування та правил поведінки. Саме цим азам навчаються наші слухачі, вивчаючи «Психологію спілкування».
Є навчальні напрямки, на заняттях яких слухачі отримують не тільки знання, але й позитивні емоції та задовлення – це «Краєзнавство». Починаючи вже з перших уроків їх порадувала екскурсія до Козельщинського жіночого монастиря на Полтавщині, організована адміністрацією школи.
Зі слів наших слухачів, величний собор Різдва Богородиці у Козельщині вразив їх своєю величчю, адже це одне з трьох головних релігійних споруд Полтавської області. Його було зведено в 1906 році на місці першого храму, заснованого в 1882р. Головна святиня монастиря, яку так хотіли побачити наші слухачі - це чудотворна Козельщинська ікона Божої Матері, привезена з Італії в XVIII ст. дворянами Козельськими, яка перейшла у спадок графам Капністам. Як розповіла монахиня-екскурсовод у 1880 році після полум'яної молитви біля цієї ікони зцілилася важкохвора дочка графа В. Капніста Марія, якій вже не могли допомогти лікарі.
Настоятелі монастиря та його служителі приємно і тепло зустріли гостей. За їх звичаями, по завершенню літургії, організували паломницький обід, після якого екскурсію було продовжено по володіннях монастиря.
Наші слухачі залишились дуже задоволені краєзнавчою подорожжю і з новими знаннями та приємними враженнями повернулись в Олександрію. Кожен ділився своїми піднесеними почуттями з великим захопленням і вже через тиждень, за бажанням слухачів, які не змогли прийняти участь в першій подорожі, знову було організовано поїздку на Козельщину.
На екскурсію були запрошені не тільки слухачі ВНШ, але й користувачі бібліотек міста, які потім поповнили навчальні списки краєзнавчої групи.
Наші слухачі дотримуються гасла: «Живучи на рідній землі не будемо байдужими до минулого і теперішнього свого краю», адже скільки цікавих фактів можна дізнатись та пройнятися красою мальовничих місць рідної землі, вивчаючи «Краєзнавство».
І навіть, не зважаючи на невелику втому, після подорожі, наші мандрівники з творчим піднесеним настроєм прийняли участь у занятті з декоративно-прикладного мистецтва і разом з маленькими відвідувачами дитячої бібліотеки ім. Ю. Гагаріна, освоїли техніку плетіння стрічкових браслетів під керівництвом майстрині Чорної Валентини Данилівни. Перший пробний варіант роботи дорослі та маленькі умільці залишали собі, а наступні - плели для солдатів АТО. Фенічки були виконані в національних кольорах з великою повагою до захисників нашої Вітчизни та своєї країни. Разом з малюнками та оберегами «Ангелочка-охоронця» від шестикласників Кіровоградського обласного комплексу – школи мистецтв м. Олександрії браслети були передані нашим захисникам в зону АТО.
Коли люди багато часу проводять разом, в них з’являються спільні інтереси та захоплення, спільні і близькі серцю пісні. За цей невеликий термін занять ми теж стали родиною із своїми звичаями, традиціями, ну і звичайно, улюбленими піснями. Щоб навчання, для слухачів Вищої Народної школи, було тільки в радість, для них було організовано концертну програму «У пісні співає душа», присвячену українській естрадній та народній пісні.
Ну де ще є така чарівна пісня,
Серед яких на світі славних мов?
То серце від журби неначе стисне,
А то навіє радість і любов.
Ці почуття радості та любові відображалися на обличчях наших гостей та відчувались навіть в атмосфері концертного залу, коли тихенько підспівували виконавцям слухачі. В концертній програмі звучали пісні у виконанні солістів народного хору «Веселка» - Тараса Дробот та Ніни Морозової, керівника вокального гуртка «Криниченька» - Наталії Паніної, слухачів Вищої Народної школи - Євгенії Пасько, Лариси Ревенець і працівників Олександрійської централізованої бібліотечної системи.
Виконавцям музичних композицій присутні дякували бурхливими оплесками. Сподіваємося, що таланти Вищої Народної школи будуть радувати всіх не на одній зустрічі.
Можна дуже багато говорити і про інші навчальні напрямки та приємні моменти в діяльності школи, але краще взяти участь в навчанні, отримати додаткові знання та задоволення від навчального процесу.
Дуже велика вдячність працівникам Вищої народної школи! Учасники та гості із великим задоволенням відвідують уроки та цікаві заходи! Кожна наступна зустріч для нас - пізнання нового та корисного.
ВідповістиВидалити