Історія створення

       Перша Вища Народна школа з'явилася в Данії у 1844 році, а після 1864 року їх кількість значно зросла. У 1890 році в країні працювало 75 народних вищих шкіл. Школи відрізнялися організацією, змістом навчання, складом дорослих учнів. До кінця ІXX сторіччя з'явились народні вищі школи не тільки для селян, а й для інших груп населення. Від Данії ідея народних шкіл поступово розповсюджувалася в інші скандинавські країни:
 • у Норвегії перша народна школа з'явилися у 1864 році., 
 • у Швеції в 1868 році, 
 • в Фінляндії - у 1889 році. 
       Через деякий час такі школи були засновані на Аландських й Фарерських островах. У другій половині XX століття народні школи з'явилися також у Гренландії та Ісландії.
       На території України перша Вища народна школа була відкрита в 1959 році у Севастополі педагогом Н.І. Пироговим і була інноваційним проектом.
       Навчання – це ефективний засіб профілактики депресій у людей похилого віку. Участь у навчальному процесі допомагає людині крокувати в ногу з часом, тренувати пам’ять, розвивати інтелект. Саме з такою метою в нашому місті створено безкоштовну Вищу народну школу, що працює на базі Олександрійської централізованої бібліотечної системи.
       Вища Народна школа в м. Олександрія створена на виконання доручення голови Кіровоградської облдержадміністрації щодо запровадження діяльності Вищих Народних шкіл на території Кіровоградської області в 2012 р. 
        На початку основною базою була бібліотека-філія №8, на сьогодні заняття проходять в чотирьох базових бібліотеках ОМЦБС і саме працівники бібліотек допомагають викладачам в проведенні практичних, самостійних та індивідуальних занять. Слухачами Вищої Народної школи є доросле населення – 140 слухачів, 60% яких – люди похилого віку.
        Діяльність школи розпочалась з чотирьох навчальних напрямків:
 • основи комп’ютерної грамотності; 
 • краєзнавство; 
 • декоративно-прикладне мистецтво; 
 • поезія рідної землі. 
       На сьогодні ми маємо вісім діючих напрямків. До основних чотирьох додались: 
 • пенсійне забезпечення; 
 • безпека життєдіяльності людини; 
 • англійська мова; 
 • психологія спілкування. 
    До проведення занять в Вищій Народній школі залучені висококваліфіковані фахівці, спеціалісти відповідної галузі, вчителі. 
        Насьогодні, слухачам школи надана в безкоштовне користування матеріально-технічна база бібліотек: бібліотечний фонд, комп'ютери та Інтернет. 


       Майже всі слухачі беруть посильну участь у суспільному житті школи, будучи ініціаторами різних зустрічей з цікавими людьми, творчих вечорів, "круглих столів". Говорять про Вищу народну школу своїм друзям, знайомим, запрошують їх теж прийняти участь у навчальному процесі, адже: 
«Scientia potentia est»: «Знання – це сила, це прогрес», а навчатись ніколи не пізно.

Немає коментарів:

Дописати коментар