Садівництво як садова терапія


      Вчені з'ясували, що у людей, які живуть у багатих на рослинність районах, поліпшується фізичне і психічне здоров'я, а також знижується рівень депресії:
     «Лікарі в Лондоні вже почали прописувати пацієнтам спеціальний час для садівництва. Це стало можливим за допомогою програми Lambeth GP Food Co-operative, мета якої - отримання терапевтичного ефекту у процесі вирощування місцевих продуктів. Програма була запущена в столиці Великобританії в 2013 році, і зараз вже в декількох лікарнях невикористаний вуличний простір перетворено в сади для пацієнтів, де вони вирощують овочі та фрукти. Поки особливий акцент на садову терапію роблять для пацієнтів з хронічними захворюваннями - діабет, артрит, астма. В основній своїй масі це літні люди, соціально ізольовані і самотні, тому для них особливо важлива терапія, яка б приносила задоволення» - наголошує сайт ukr.media
    І, дійсно, садівництво є відмінним способом зрозуміти непередбачуваність життя, що приносить душевний спокій.
      Садівництво дозволяє постійно вчитися методам посіву, догляду за рослинами, що впливає на особистісний ріст. До позитивних моментів відноситься і розширення кола друзів, включно з сусідами по ділянці, що дає можливість набратися досвіду і не відчувати самотності. Так само як і забезпечення зв'язку не тільки з іншими людьми, але і з природою.
      А, щоб завжди бути в тонусі та відчувати себе на 18 років не тільки душевно, але й фізично, необхідно дотримуватись здорового харчування і вживати продукти, фрукти та овочі, вирощені власноруч.
      Але не кожен вміє і знає як створити власні міні господарства по вирощуванню різних культур у супер великих кількостях на малих угіддях. Як зібрати з сотки тонну врожаю? Як виростити найгарніші квіти, щоб сусіди тільки заздрили і заглядали у ваш двір? 



       Тож, про ці та всі інші секрети, наші слухачі дізнаються, відвідуючи заняття за напрямком «Садівництво».
      Для чого вам потрібен сад? Будете використовувати його в якості ігрового майданчика для дітей чи онуків, посадите город чи розіб’єте квіткові клумби? 
      Важко поєднати всі свої бажання. Тож, треба визначитися, принаймні якщо ви новачок у цій справі. Для створення власного Едему вам знадобиться деякий час та хороші практичні знанння. Саме такими знаннями ділиться з своїми слухачами керівник даного навчального напряму, вчений, агроном, селекціонер Гречаний Ігор Анатолійович.

Немає коментарів:

Дописати коментар