2015-2016 навчальний рік

Життя з інтересом, жити з інтересом

       Як багато ми знаємо прикладів того, як людина, вийшовши на пенсію, не знаходить себе в цьому новому житті. Колись, активна і діяльна на своїй улюбленій роботі, вона губиться, опинившись «на заслуженому відпочинку». Звідси - відчуття того, що життя скінчилося. А приклад цих людей, яких фотокамера застала в момент їх заняття улюбленим захопленням, каже, що і в золотому віці можна жити з інтересом і з нетерпінням чекати наступного заняття при Вищій Народній школі, щоб взяти в руки спиці, пензель, різець...

А вічності дзвін знов лунав на світанку,
Крізь тумани століть у квітучім серпанку,

Що є на Вкраїні незмінне багатство –
Це наше барвисте народне мистецтво.

        Під час навчання наші  слухачі  отримують задоволення не тільки від демонстрації майстер-класу майстрів-викладачів, але і від процесу творіння власних шедеврів. Адже, народне декоративно-прикладне мистецтво стало сьогодні невід'ємною частиною нашого духовного багатства. Воно покликане внести в життя момент гри, прикрасити, розважити, формувати світогляд через ті естетичні почуття, які народжуються в людей від практичного користування справді художніми речами, від споглядання їх як частини природи і навколишньої реальної дійсності.  Воно є найважливішим компонентом і етапом у формуванні естетичних смаків та внутрішнього світу людини.
        Взагалі,  більшість наших слухачів приходять до цього захоплення з різних сфер діяльності. Є серед них інженери, вчителі, лікарі, домогосподарки, пенсіонери... Їх об'єднує любов до творчості, прагнення виразити своє ставлення до навколишнього світу, поділитися радістю життя.  І вже протягом 1 навчального семестру  з даного напрямку було проведено 18 занять, з них – 6 лекційних, та 12 практичних.
       Навчальна програма напрямку «Декоративно-прикладне мистецтво» в цьому навчальному році зазнала змін: було введено в програму опановування нових видів мистецтва таких як квілінгове мистецтво, розпис на камені, гончарне мистецтво, папероплетіння, бісерне ткацтво та ін...
       З великим задоволенням наші дорослі студенти присвятили даним видам мистецтва не одне заняття. Їх чудові роботи обов’язково будуть виставлені на виставці робіт з декоративно-прикладного мистецтва, а показати дійсно є що! 


Немає коментарів:

Дописати коментар