І квартал ІІ навчального семестру 2014 року

На кінець першого кварталу ІІ навчального семестру Вищої Народної школи м. Олександрія при МЦБС загальна кількість учнів становить 140 учнів-слухачів.  


Загальна кількість відвідування слухачів становить 13202 слухача.
З початку навчального року ВНШ було проведено 270 лекційних та практичних занять з них  143 лекційних та 127 практичних  з різних навчальних напрямків:
З основ комп’ютерної грамотності – 176 годин лекційних та практичних;
Поезія рідної землі – 15 годин;
Краєзнавство – 8;
Декоративно прикладне мистецтво – 14;
Основи пенсійного забезпечення – 8;
Безпека життєдіяльності – 8.

Протягом даного навчального періоду було проведено не мало цікавих занять з різних навчальних напрямків, але хочеться сказати про найбільш цікаві. Так навчаючись за напрямком «Безпека життєдіяльності» слухачі зустрічались з лікарем-терапевтом  та спеціалістом міських курсів цивільної оборони і мали змогу не тільки прослухати лекцію, але й отримати консультацію з деяких питань передбачених тематикою «Вплив сучасного екологічного стану на здоровя людини» та «Фактори техногенного характеру та їх вплив на здоровя  людини».
Декоративно-прикладне мистецтво залишається дуже важливим наповнювачем вільного часу сучасної людини і засобом реалізації його творчих амбіцій. Тож, наші обдаровані слухачі Вищої Народної школи ( ВНШ) в свій вільний час та на заняттях з декоративно-прикладного мистецтва  власну позитивно-творчу енергетику намагаються  висвітлити в своїх рукотворних роботах.  Досить старанно і з любов’ю слухачі  працювали над створенням своїх шедеврів і по їх завершенню  при бібліотеці-філії №8  відбувся арт-фестиваль творчих робіт слухачів Вищої Народної школи під назвою «Творче натхнення». Деякі роботи мали успіх та були куплені відвідувачами виставки. Велику популярність серед представлених робіт отримало жіноче рукоділля, можливо, в силу «генетичної» ролі берегині домашнього вогнища.

Цікаво та різноманітно проходять заняття за напрямком «Поезія рідної землі», під час яких слухачі дізнаються не тільки багато цікавих біографічних та історичних даних, але й приймають участь в поетичних читаннях, організовують конкурси на найкращу декламацію та зустрічі з цікавими людьми:  вечір-зустріч з олександрійською письменницею Лілею Маруффі, Григорієм Клименко та ін.  Слухачі не тільки прослуховували поетичні композиції авторів, але й аналізували та надавали характеристику даним творам, а в другій частині вечора прослуховували пісні даних авторів у виконанні  олександрійських естрадних виконавців.
Краєзнавчий напрямок порадував в даному кварталі своїх слухачів екскурсіями до краєзнавчого музею де ми дружньо відсвяткували Шевченкіану. Слухачі зустрілись з музеєзнавцем та краєзнавцем Вальчишиною Тетяною, що повідала їм про рід Шевченка на Кіровоградщині.
Оскільки програма Вищої Народної школи розрахована не тільки на навчання слухачів, але й на культурний відпочинок  протягом І кварталу ІІ навчального семестру ВНШ ми неодноразово організовували для наших слухачів масові заходи, свята, вечори та зустрічі. 
Наприклад, вечір російського романсу «Под звуки нежного романса» під час якого слухачі познайомилися з історією виникнення та розвитку жанру романсу, з творчістю російських композиторів і поетів, з історіями взаємовідносин великих людей, що стало поштовхом для створення того чи іншого твору.

В репертуарі вечору прозвучали романси відомих композиторів і письменників у виконанні студента Олександрійського вищого училища культури Засядька Олексія (концертмейстер Ткаченко Олена), викладачів дитячої музичної школи Сундуковой Катерини, Гречанюк Тамари (концертмейстер Логвиненко Наталія), працівників Центральної бібліотечної системи та слухачів Вищої Народної школи.
Цей вечір допоміг талановитим слухачам розкрити свої вокальні та театральні здібності, отримати душевний спокій та задоволення.

З посмішкою та великим бажанням повторної зустрічі згадують наші слухачі дні святкування масляної, оскільки для них приємно було не тільки дізнатись про історію свята, а ще й почастувати млинцями з різними начинками під час проведення млинних  посиденьок, які супроводжувались піснями та цікавими історіями слухачів.

І що за весна без весняного жіночого свята. 7 березня для наших прекрасних слухачок відбувся концерт «Я – жінка! І як це прекрасно» під час якого наші милі жінки мали змогу не тільки переглянути концертно-театральні номери підготовлені бібліотекарями ОМЦБС, чоловічою статтю Вищої Народної школи та танцювальними і вокальними колективами міста Олександрії, але й стати учасником свята, оскільки слухачки найчарівнішої статі співали і читали власні вірші присвячені жіночому дню.
Статті про успішне проведення даних заходів розміщено на сторінках місцевої преси «Вільне слово» та газети «Взаимопомощь».

Немає коментарів:

Дописати коментар