Даний навчальний напрямок – це можливість отримати не тільки знання, але й позитивні емоції та задовлення.
      Таке ж задоволення не оминуло і новий набір слухачів. Починаючи вже з перших занять з «Краєзнавства», які проходять на базі краєзнавчого музею, керівник – Вальчішина Тетяна Анатоліївна ( краєзнавець, музеєзнавець та висококваліфікований спеціаліст краєзнавчого музею ім. А. Худякової ) їх порадувала екскурсія до Козельщинського жіночого монастиря на Полтавщині, організована адміністрацією школи.
       Зі слів наших слухачів, величний собор Різдва Богородиці у Козельщині вразив їх своєю величчю, адже це одне з трьох головних релігійних споруд Полтавської області. Його було зведено в 1906 році на місці першого храму, заснованого в 1882р. Головна святиня монастиря, яку так хотіли побачити наші слухачі - це чудотворна Козельщинська ікона Божої Матері, привезена з Італії в XVIII ст. дворянами Козельськими, яка перейшла у спадок графам Капністам. Як повідала нам монахиня-екскурсовод у 1880 році після полум'яної молитви біля цієї ікони зцілилася важкохвора дочка графа В. Капніста Марія, якій вже не могли допомогти лікарі.
      Настоятелі монастиря та його служителі приємно і тепло зустріли наших мандрівників. За їх звичаями, по завершенню літургії, організували паломницький обід, після якого екскурсію було продовжено по володіннях монастиря.


       Наші слухачі залишились дуже задоволені краєзнавчою подорожжю і з новими знаннями, приємними враженнями та подарунками від настоятельниці монастиря ми повернулись в Олександрію.
       Кожен ділився своїми піднесеними почуттями і вже через тиждень, за бажанням слухачів, які не змогли прийняти участь в першій подорожі, знову було організовано поїздку на Козельщину. На екскурсію були запрошені не тільки слухачі ВНШ, але й користувачі бібліотек міста, які потім поповнили навчальні списки краєзнавчої групи. І навіть, не зважаючи на невелику втому, після подорожі, в цей же день, наші мандрівники з творчим піднесеним настроєм взяли участь у занятті з декоративно-прикладного мистецтва.
     

Немає коментарів:

Дописати коментар