2013 -2014 рік

"Спасибі Вам, мамо!"

Найдорожчою людиною у нашому житті завжди була, є і буде мама. Із нею ми відкрили для себе світ. Перші кроки зроблено, тримаючись за мамині надійні руки. Перша пісня – мамина. Першу іграшку подала мама і перша порада теж мамина.

У кожній країні свято Матері відзначають давно. Щасливі ми, що воно прийшло, нарешті, і на нашу землю.
Мама — основа всіх основ. Вона народжує і виховує дитину, плекає, оберігає від біди і горя. Мама турбується увесь вік за дитину, проймається її болем на відстані.
День Матері відзначається у травні, бо це місяць Пречистої Діви Марії, яка благословила  у хресну путь свого сина – спасителя людства. Тож і  зібрались  всі слухачі Вищої Народної школи в цей травневий день в приміщенні актового залу ЦДБ ім.. Ю. Гагаріна на святковому концерті присвяченому Дню матері.

Вході заходу слухачі мали змогу дізнатись не тільки про історію виникнення свята, але й пограти в ігри для мам та бабусь -  «Збери портфель» та «Резиночка»; прослухати вірші та пісні про маму у виконанні соліста ДК «Світлопільський» Володимира Корнієнко та Кіровоградського обл.. комплексу, Олександрійського вокального гуртка «Криниченька» і «Зоряний шлях». А Рубан Тетяна подарувала нашим бабусям та мамам танець з стрічкою.

Під час свята слухачам був презентований відеоролик «Притча про матір» та театралізований виступ працівників ЦДБ ім.. Ю. Гагаріна «Мамине серце».  А на завершення свята всім слухачам було запропоновано, разом з ведучими та учасниками заходу, виконати молитву за матір (слова молитви з відео супроводом  було подано на великому екрані.)

Мамо моя рідна і єдина,
Ластівко добра і теплоти,
Я для тебе був і є дитина,
І для мене найдорожча ти.
Доки в грудях буде серце битись,
Втратити тебе я так боюсь.
Я на тебе хочу надивитись,
За здоров’я Богу помолюсь.
Скільки ти зазнала горя й муки
У своєму нелегкім житті!
Я цілую ці дбайливі руки,
Мозолисті, вмілі, золоті.


Хай вічно живуть наші мами, а ми, діти, завжди залишатимемося перед ними в боргу.
****************************************************************************************************

"Пісні, які допомагали жити і перемагати"

Весна іде, і переможним кроком
В тюльпановому вічному вогні
Йде травень крізь хвилини, дні і роки, 
Несе нащадкам спогади свої.

     Щороку в травні ми відзначаємо День перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945 рр. Не щезне в пам'яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога над фашистами. Можна по-різному ставиться до Великої Вітчизняної війни, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших. 


        З першого дня Великої Вітчизняної війни і до переможного парадного салюту пісня завжди була в солдатському строю, у бліндажі або землянці. Вона допомагала пережити труднощі, непоправні втрати і поневіряння, піднімала бойовий дух воїнів, допомагала робітникам заводів і фабрик. Як вірний і надійний друг, пісня не залишала  людину в хвилини смутку, тривоги, розлуки з коханою, рідними і близькими. Пісня разом з солдатами йшла у бій, вливала в них нові сили, відвагу і сміливість, ненависть до ворога. Вже багато десятиліть пісні часів Великої Вітчизняної війни  навертають  на очі сльози  та заставляють частіше битися наші серця.
      Саме тому, до 69-ї річниці Великої Перемоги, бібліотекарі ЦБ  ім. О. Пушкіна разом з громадською організацією «Перспектива»  підготували літературно-музичний вечір під назвою «Пісні, які допомагали жити та перемагати», присутні  через книги, пісні воєнних років, кадри кінохронік  доторкнулись до сторінок Великої ВітчизняноЇ війни.

Знову зазвучали  легендарні «Синий платочек»,  «Перемога» у виконанні бібліотекарів Груші В.М. та Пріхно С.В.,    «Катюша»,  «Ветеранам минувшей войни» -   у виконанні студентів Вищого училища культури  Даші Перепелиці, Миколи Назарчук, Олена Пак;  «На солнечной поляночке», «Смуглянка» та інші пісні   у виконанні учасників Вищої народної школи.

Порадували присутніх  дует  танцювально-хореографічного колективу  «Авантюрин» танцем   «Журавлі»  та Сергій Кобяков , учень гімназії   ім. Т. Шевченка, який виконав інструментальні  композиції  «Темная ночь» та «Адажио».
Переживаючи біль, згадуючи подвиг героїв Великої Вітчизняної війни, учасники заходу переглянули відео кліпи на пісні «Соловьи», «На солнечной поляночке», «На братських могилах», «До свидания, мальчики» та ін.
З почуттям вдячності  воїнам- визволителям за наше мирне сьогодення завершився захід спільним виконанням  пісні «День Победы» та словами бібліотекарів, які ще і ще раз звертали увагу на те, що ми повинні пам’ятати про страшні жертви нашого народу у Великій Вітчизняній війні і не дати змоги повернутися цій біді знову в наш мирний час. Без миру немає майбутнього. Ми всі за спокій і радість від миру на нашій рідній землі, у нашій вільній Україні.

Ніхто не забутий, на попіл ніхто не згорів,
Солдатські портрети на вишитих крилах пливуть.
І доки є пам'ять в людей і живуть матері,
Допоки й сини, що спіткнулись об кулі, живуть.

Захід прикрашала книжкова виставка - пам'ять  «Величний подвиг в ім’я людства – поза часом».

****************************************************************************************************


«Під звуки ніжні романсу»

        Саме так називається вечір романсу, який відбувся в актовому залі Центральної дитячої бібліотеки ім. Ю.Гагаріна . Гостями вечора були слухачі Вищої Народної школи м. Олександрії на прохання яких було організовано захід.
       Для одних - це була зустріч зі старими добрими друзями. Для інших - занурення в новий, майже незвіданий світ романсу.

Жестокий романс, я смеюсь над тобою
За то, что красив ты и светел,
За то, что на все, что случилось с судьбой
Ты просто и ясно ответил.
        Дивовижне це явище - романс. Почуєш, і все в тобі перевернеться, охопить невимовною ніжністю, сумом, любов'ю . Він сповнений чарівності і світлого смутку . Зустріч з ним завжди приємна і бажана. Під час вечора слухачі познайомилися з історією виникнення та розвитку жанру романсу, з творчістю російських композиторів і поетів, з історіями взаємин великих людей, що стало поштовхом для створення того чи іншого твору.
      У репертуарі вечора прозвучали романси відомих композиторів і письменників у виконанні студента Олександрійського вищого училища культури Засядька Олексія ( концертмейстер Ткаченко Олена ), викладачів дитячої музичної школи Сундукової Катерини, Гречанюк Тамари ( концертмейстер Логвиненко Наталія ), працівників Центральної бібліотечної системи і слухачів Вищої Народної школи.
     Хочеться висловити величезну подяку учасникам вечора в організації та проведенні, а директорам цих закладів - за співпрацю.
     Цей вечір допоміг талановитим слухачам розкрити свої вокальні та театральні здібності. Хочеться сподіватися , що він залишить приємні спогади у кожного гостя і приверне нових шанувальників жанру.*

**********************************************************************************************************

"Я - жінка! І як це прекрасно"

І що за весна без весняного жіночого свята. 7 березня для наших прекрасних слухачок відбувся концерт «Я – жінка! І як це прекрасно» під час якого наші милі жінки мали змогу не тільки переглянути концертно-театральні номери підготовлені бібліотекарями ОМЦБС, чоловічою статтю Вищої Народної школи та танцювальними і вокальними колективами міста Олександрії, але й стати учасником свята, оскільки слухачки найчарівнішої статі співали і читали власні вірші присвячені жіночому дню. 
Некрасивых женщин не бывает!
Заявляю скептикам иным.
В женщине мужчина открывает
То, что незаметно остальным.
Время обороты набирает,
Как мотор на взлетной полосе...
Жаль, бывают счастливы не все.
В переливах радуг и росинок
На земле, под небом голубым
Не бывает женщин некрасивых
Среди тех, кто любит и любим.
Годы, вы над женщиной не властны,
И, конечно, это не секрет.
Для детей все матери прекрасны,
Значит, некрасивых женщин нет!
Пусть дожди звенят на тротуарах,
Пусть снежинки кружатся, дразня,
Знаю: не бывает женщин старых,
Если есть их юности друзья.
Женщина и в горе забывает
Подвести любви своей черту.
Некрасивых женщин не бывает,
Только нужно видеть красоту.


Немає коментарів:

Дописати коментар