2013 рік

На сьогодні заняття проходять в трьох базових бібліотеках Олександрійської централізованої бібліотечної системи  і саме працівники бібліотек допомагають в проведенні практичних, самостійних та індивідуальних занять. Слухачами Вищої Народної школи є доросле населення –  110 слухачів, 60% яких – люди похилого віку.

Зміст навчання в школі побудований на безмежній різноманітності інтересів учнів-слухачів і має такі напрямки:

-                  основи комп’ютерної грамотності;
-                  краєзнавство;
-                   декоративно-прикладне мистецтво;
-                  поезія рідної землі;
Вивчаючи основи комп'ютерної  грамотності слухачі ВНШ, загальна кількість яких становить – 69 учнів-слухачів, протягом першого навчального семестру опанували 12 лекційних та 12 практичних занять. Всього викладачами було проведено для п’яти груп - 120 навчальних годин.
  Навчання за напрямком «Поезія рідної землі» - це 24 слухачі, проходить з використанням різноманітних форм роботи: оглядові лекції, поетичні читання, вечори-зустрічі, вечори романсу, поетичні четверги в міській кав’ярні, конкурси читців сучасної поезії. Станом на 1 січня 2014 року проведено 8 навчальних годин.
Напрямок  «Декоративно-прикладне мистецтво» - 9 слухачів, передбачає лекційні та практичні роботи, майстер-класи, зустрічі з майстрами своєї справи, виготовлення сувенірної продукції та організацію виставок робіт справжніх майстрів та учнів ВНШ. Так протягом даного навчального періоду проведено 6 навчальних годин, з яких 2 години -  майстер-клас з декупажу та бісероплетіння, 1 година - зустріч з майстром паперових сувенірних виробів та 3 години практичних занять. Навчання за даним напрямком передбачає і екскурсії, так в грудні слухачі побували на відкритті персональної виставки робіт Ракушеної Тетяни «Зимовий вернісаж», що була організована в центральній бібліотеці для дорослих ім. О.С.Пушкіна.
Заняття в нашій школі проходять не тільки в стінах закладу, але й за його межами. Вивчаючи «Краєзнавство» слухачі протягом першого семестру відвідали місцевий краєзнавчий музей та стали учасниками екскурсії «Вулицями рідного міста».
Співпрацюючи з Управлінням Пенсійного фонду України в м. Олександрії та Олександрійському районі на кінець першого навчального семестру при Вищій Народній школі створено нові навчальні напрямки - «Основи пенсійного забезпечення» та «Безпека життєдіяльності людини».  Розроблені календарно-тематичні плани лекційних та практичних занять даних навчальних напрямків та сформовані групи слухачів.
Програма Вищої Народної школи розрахована не тільки на навчання слухачів, але й на культурний відпочинок. Саме це ми здійснюємо організовуючи для наших слухачів масові заходи, свята, вечори та зустрічі. До Дня української писемності та мови було організовано та проведено історичний вечір «О слово рідне, ти моє, як гарно ти звучиш!». Вході заходу слухачі не тільки ознайомились з історичними витоками української писемності, але й демонстрували виразне читання поезії Т.Г. Шевченка, М. Рильського, Л. Костенко та  прослуховували пісні про рідну мову у виконанні студентки Олександрійського Вищого училища культури і учениці гімназії-інтернат.
А 23 грудня в приміщенні дитячої бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для слухачів Вищої Народної школи було проведено святково Новорічну виставу, під час якої глядачі  розширили свій кругозір з історії святкування Нового року і отримали  новорічний настрій.
Протягом святкового вечора слухачі Народної школи та керівники навчальних напрямків вітали один одного з святом поетичними рядками, створеними у власній імпровізації. Ведучі новорічної програми, студенти Олександрійського училища культури та працівник дитячої бібліотеки, вітали слухачів школи музичними композиціями та віршованими побажаннями. А Дід Мороз та Снігуронька, без яких не проходить жодне Новорічне свято,  дарували гумористичні  сувенірні подарунки під час проведення конкурсів «Лотерея подарунків», «Копілка» та вікторини «Ах, везунчик!». Гості отримали масу позитивних емоцій від перегляду новорічного відео-побажання Діда Мороза та Снігуроньки.
Отже, навчаючись в Вищій Народній школі, слухачі не тільки поповнюють свої знання, але й набувають практичних навичок, розкривають свій внутрішній потенціал, проявляють свої здібності, оцінюють свої можливості і отримують задоволення від спілкування.



Рекламна діяльність Вищої Народної школи

З моменту відкриття і по сьогодні Вища Народна школа прагне щоб наша робота була прийнята і належно оцінена слухачами. Тож, з метою  зацікавити нових слухачів ми  активно використовуємо рекламу у вигляді статей до місцевих редакцій, інтерв’ю на місцевих телеканалах таких як – «Олександрійська міська телерадіокомпанія КТМ» та «Контакт - ЛТД», розміщуємо інформацію про діяльність ВНШ в мережі Інтернет, створюємо відео-фільми, розміщуючи їх на популярному сайті Youtube, випускаємо буклети.  Протягом даного періоду  до місцевих ЗМІ подано 4 статті, і стільки ж розміщено в мережі Інтернет; випущено  буклети  «Поезія і кава – цікаве і корисне» керівником напрямку «Поезія рідної землі» Аноко Т.М. та  «Декоративно-прикладне мистецтво».
Ми, як правило, розуміємо, що вдало організована реклама:
       по-перше, позитивно вплине на імідж ВНШ;
       по-друге, сприятиме збільшенню кількості слухачів.
Крім того, Вища Народна школа підтримує партнерські стосунки з Олександрійським Вищим училищем культури, краєзнавчим музеєм,  будинком юнацької та дитячої творчості, майстрами міста, які допомагають нам в організації занять з напрямку декоративно-прикладне мистецтво та краєзнавство. Безпосередньо підтримуємо зв’язки з міськими письменниками, художниками, видатними постатями міста та тісно співпрацюємо з  Управлінням Пенсійного фонду України в м. Олександрії та Олександрійському районі.


Немає коментарів:

Дописати коментар