2014-2015 навчальний рік


16 жовтня 2014р.

Не будь байдужим!

Під таким гаслом розпочалось в новому навчальному році перше заняття з декоративно-прикладного мистецтва слухачів Вищої Народної школи  та маленьких  відвідувачів дитячої бібліотеки ім. Ю. Гагаріна, на якому дорослі та діти освоїли техніку плетіння фенічок (стрічкових браслетів) під чітким керівництвом майстрині Чорної Валентини Данилівни. Перший пробний варіант роботи дорослі та маленькі умільці залишали собі, а наступні - плели для солдатів АТО.
Фенічки були виконані в національних кольорах з великою повагою до  захисників нашої  Вітчизни та  своєї країни.  Разом з малюнками та роботами з паперопластики («Ангелочок-охоронець») від шестикласників Кіровоградського обласного комплексу – школи мистецтв м. Олександрії  фенічки будуть відпралені нашим захисникам в зону АТО.


Наступне заняття ми присвятили декупажному мистецтву.
Декупаж (від французького decoupage - іменник, «те, що вирізано») - це техніка прикраси, аплікації, декорування за допомогою вирізаних паперових мотивів. Китайські селяни в XII ст. стали таким чином декорувати меблі. Крім вирізання картинок з тонкої барвистої паперової серветки, стали покривати її лаком, щоб виглядало, як розпис! Так, разом з гарними меблями до Європи потрапила і ця техніка, яку наші слухачі освоювали дуже охоче.
Як зазначила майстриня, сьогодні найпопулярніший матеріал для декупажу - це тришарові серветки. Звідси й інша назва - «серветкова техніка». Застосування може бути абсолютно безмежним - посуд, книги, шкатулки, свічки, музичні інструменти, горщики для квітів, флакони, меблі, взуття і навіть одяг! Будь-яка поверхня - шкіра, дерево, метал, кераміка, картон, текстиль, гіпс - повинні бути однотонним і світлими, так як малюнок, вирізаний із серветки повинно бути добре видно.
З великим задоволенням наші дорослі студенти присвятили даному виду мистецтва не одне заняття. Їх чудові роботи обов’язково будуть виставлені на виставці робіт з декоративно-прикладного мистецтва.





Немає коментарів:

Дописати коментар